Selam…

1978’de İstanbul’da doğdum. Lise sonrasında evlendim. Oğlum iki yaşındayken üniversiteye girdim. Ürün tasarımcısı olarak bir süre, ürün ve iç mekan tasarımı alanında çalıştım. 2013’te kızımın doğumuyla birlikte, o zamana kadar olan farkındalığım bir üst versiyonuna evrildi.

“Ben” diye bildiklerimi bir kenara bırakarak, eski ben’i tanıyıp, anlayıp, yeni ben’i tasarlamaya başladım.

Bu süreçte farklı fikirler, ekoller ve öğretilerle buluştum.

Yurt içi ve yurt dışı bir çok güzel ruhun seminerlerine ve eğitimlerine katıldım ve kalbimin aktığı yönde katılmaya devam ediyorum. Çünkü biliyorum ki en güzel yatırım kendimize yaptığımız yatırım. Yolculuğumdaki rehberlerimin varlığına sonsuz teşekkürler.

Zihnimin benim engelim değil değil, hizmet edenim olduğunu fark ettiğimden bu yana; kalbimi, yani sezgilerimi, bilgiye ulaşmak; zihnimi ise bu bilgiyi gerçekliğime tezahür ettirmek için kullanıyorum.

Olma yolunda, ezberden değil, bilinçli bir varoluş ile olmaya gayretim.

Bu yolda hatırladıklarımı, deneyimlediklerimi ve öğrendiklerimi bireysel seanslar, seminer ya da atölyeler aracılığıyla, benimle buluşanlarla paylaşıyorum.

Sanatsal yanım ile de, reçine sanatı ve hoşuma giden teknik ve yöntemle ürün ve eserler yaratıyor ve yine tecrübelerimi çeşitli sanatsal atölyeler açarak paylaşıyorum.

Kendimi ille de, şunun eğitmeni, bunun öğretmeni, bir şeyin bir şeyi, diyerek etiketlemenin anlamsız olduğuna inanmakla birlikte, benimki dahil ille de tanım isteyen egolar için Yaşam Koçu ve Sanatçı ünvanını kullanıyorum.. Yukarıda saydığım tüm yolların aslında, bir bütünün parçası olarak aynı yere çıktığının ve yolumda yardımcı olduklarının bilincindeyim.

Bireysel seanslarımda ya da seminerlerimde ya da sanat atölyelerimde, bilgi; benimle buluşanlara, o an istediği aracı kullanarak akıyor.

Hepsi iç içe, hepsi bütün.

Ve bu bütünün benim için adı OnbirDokuz.

Nümerolojik olarak;

Onbir; sezgileri ve içsel yetenekleri anlatan, “Yukarısı nasılsa, aşağısı da öyledir” hermetik prensibini ifade eden 10. çakradır.

Dokuz; bütünlük, sentez ve bilgeliği anlatan, şifa ve sanatı ifade eden 9. çakradır.

Ve OnbirDokuz; bir bütün olarak, yaşamsal ve sanatsal başlıkları altında başladığım bu yolculuğun ortak ifadesidir.

Sen, buluştuğum değerli varlık; içinde bulunduğun hayatı yazanın sen olduğunu hatırlatmamın ve gücünü eline alman konusunda sana destek olmamın, hayatına ve varlığına dışarıdan bakabilen gözün olmamın, ben sana destek olurken, özünde senden destek almamın, verirken alıp, alırken vermemin, akışın farkında olan bir parçası olmamın, dolayısıyla birlikte BİZ’e katkı olmanın niyetindeyim ve duacısıyım.

Sevgiyle…

————————————————

Eğitim Deneyimlerim:

Marmara Ünv. G.S.F Endüstri Ürünleri Tasarımı

Yaşam Koçluğu / AyraTown – Aykut Oğut/Esra Banguoğlu Oğut (4 modül)

Theta Healing / Basic / Advance / Yeşim Kuzu

Recall Healing / Çocuk Hastalıkları / Gilbert Renaud

Anadolu Nümerolojisi / Rafet Gökhan Ayyüce 

N.O.R.M 1 / Mehmet Parpudar

Grigori Grabovoi Öğretisi Eğitimi / Teoh Seok Hean

Mandala Eğitmenlik Eğitimi / Aslıhan Aksun